Romantyczna Holandia Karoliny i Jarka

Dopóki nie poznałam Karoliny, nie myślałam, że można tak bardzo kochać dany kraj, jego kulturę i tradycje. Już na pierwszym spotkaniu, dowiedziałam się, jak bardzo Karolina i Jarek są związani z Holandią, jak bardzo uwielbiają do niej wracać i koniecznie chcą nawiązać do niej w stylistyce wesela. Kiedy jednak zobaczyłam ich mieszkanie, w którym wszystko (wszystko!) nawiązywało do tego kraju, pomyślałam „o rany! to nie żarty! musimy podejść do tematu poważnie i na pewno z pomysłem!”

Mimo jednoznacznego skojarzenia Holandii z tulipanami, ale też z racji pory roku, zrezygnowaliśmy z ich obecności na ślubie i weselu. Postanowiliśmy, że „ugryziemy” temat nieco inaczej. Dlatego, kiedy już zamknęliśmy temat wyboru miejsca, organizacji oprawy fotograficznej i muzycznej, zajęliśmy się tworzeniem koncepcji aranżacji. Nie było to prostą sprawą, ponieważ musieliśmy połączyć dwie, teoretycznie rozbieżne koncepcje: romantycznego vintage’u, uwielbianego przez mamę Karoliny oraz tematu ukochanej Holandii Karoliny. Romantyczny charakter narzucało też częściowo miejsce, w którym miało odbyć się przyjęcie weselne. Jak to zwykle bywa – coś, co z pozoru wydaje się niemożliwe, po przemyśleniu okazuje się być świetnym pomysłem. Szczególnie, jeśli 5 kreatywnych kobiet spotyka się przy dobrej kawie :)

holenderskie wesele bukiet z bawelna Romantyczna Holandia Karoliny i Jarka

slub humanistyczny w plenerze Romantyczna Holandia Karoliny i Jarka

ceremonia humanistyczna warszawa slub Romantyczna Holandia Karoliny i Jarka

Tak właśnie 5 kobiet z głowami pełnymi pomysłów wymyśliło koncepcję, która połączyła w sobie vintage i Niderlandy, koronki i wiatraki, porcelanę i rowery. Brzmi dziwnie, prawda? Efekt był jednak doskonały! I zaskoczył nawet nas ;) Postawiliśmy na kwiaty w odcieniach brudnego różu i brudnego kremu, niektóre odmiany były wręcz brązowe. Ktoś mógłby powiedzieć, że to przecież smutne kolory i nie pasują do ślubu… My jednak lubimy nietypowe rozwiązania i mamy to szczęście, że współpracujemy z Klientami, którzy także takich rozwiązań oczekują. Tak, jak Karolina i Jarek.

rower holenderskie wesele Romantyczna Holandia Karoliny i Jarka

dekoracje wesele holenderskie Romantyczna Holandia Karoliny i Jarka

 

holenderskie wesele tematyczne Romantyczna Holandia Karoliny i Jarka

„Brudne” odcienie kwiatów przełamaliśmy przepiękną porcelaną z motywem cebulowym, która nawiązywała do ceramiki z Delft – przepięknej i znanej na całym świecie. Nasza florystka Asia, przygotowała w nich piękne kompozycje – niezwykle romantyczne, a jednocześnie tak oryginalne. Kwiaty „wyrastały” z imbryków, filiżanek i dzbanuszków. Bukiet Panny Młodej także miał z założenia być nietypowy – znalazła się w nim więc puszysta bawełna. Bukiet był dopełnieniem stroju Karoliny, która wyglądała zachwycająco – wybrała prostą, ale obszerną suknię z mięsistej tkaniny, której jedyna ozdobą były delikatne kokardki z tyłu. Osobiście uwielbiam takie suknie – proste, eleganckie, efektowne.

holenderskie wesele winietka wiatraczek Romantyczna Holandia Karoliny i Jarka

wesele z motywem holandii Romantyczna Holandia Karoliny i Jarka

Chcąc nawiązać do tematyki holenderskiej, standardowe winietki zastąpiliśmy granatowymi wiatraczkami z ozdobnym kamieniem, nawiązującym do kamienia przy bukiecie Panny Młodej. Zaproszenia i karty menu wykonaliśmy w tym samym stylu – pojawił się na nich rower-holenderka i akcent granatowej koronki. Goście zasiedli przy stołach-miastach: Amsterdam, Arnhem, Gouda, Maastricht i kilku innych.

wiatraczek winietka wesele warszawa Romantyczna Holandia Karoliny i Jarka

papeteria weselna holenderskie tematyczne Romantyczna Holandia Karoliny i Jarka

Na słodkim bufecie nie mogło zabraknąć oczywiście holenderskich przysmaków, np. rozpływających się w ustach Stroopwafeln. Menu weselne tworzyliśmy łącząc kuchnię polską z akcentami kuchni europejskiej, tak, aby każdy z gości mógł odnaleźć coś dla siebie.

Po pięknej ceremonii humanistycznej w ogrodzie, goście zostali zaproszeni na krótki koktajl i sesję zdjęciową, której elementem był m.in. granatowy rower :) Po kolacji, kiedy wszyscy spodziewali się pierwszego tańca Nowożeńców, Karolina i Jarek zaskoczyli swoich gości i zamiast tańca, zaprezentowali przygotowany wcześniej film. Klip opowiadający romantyczną historię, z udziałem najbliższych przyjaciół, zrobił furorę wśród gości. Karolina i Jarek pokazali, że nie ma sensu robić nic wbrew sobie. Jeśli nie mamy ochoty tańczyć pierwszego tańca – nie musimy :) I ja jestem ZA – grunt to przeżyć swój ślub i wesele po swojemu! Brawo!

slodki bufet wesele holenderskie Romantyczna Holandia Karoliny i Jarka

holenderskie wesele slodki bufet Romantyczna Holandia Karoliny i Jarka

A teraz coś, co zaskoczyło nas na kilka dni przed ślubem i weselem Karoliny i Jarka. Gdy Karolina przysłała mi SMS z kilkoma zdjęciami z pokazu Valentino – oniemiałam. A dopisek Karoliny o treści „Będę miała bardzo modne wesele” wywołał u mnie szeroki uśmiech :) Okazało się, że najnowsza kolekcja Valentino na sezon jesień-zima 2013-2014 jest inspirowana porcelaną z Delft! Królują w niej kobaltowe wzory i kremowa koronka! Przez zupełny przypadek, ale udało nam się trafić w trendy ze światowych wybiegów! Może przypadek, a może intuicja… ;)

valentino jesien zima pokaz Romantyczna Holandia Karoliny i Jarka

valentino pokaz inspirowany motywem holandii Romantyczna Holandia Karoliny i Jarka

valentino pokaz mody Romantyczna Holandia Karoliny i Jarka

No Comments

Leave a Comment


*