Nasze realizacje w pigułce

Przełom roku to dla większości czas refleksji i podsumowań całorocznych działań i zrealizowanych celów. Dla nas, koniec roku 2013 był czasem podsumowań nie tylko ubiegłego roku, ale także ostatnich pięciu lat. W październiku Kraina Ślubów obchodziła 5-te urodziny. W ciągu tych 5-ciu lat udało nam się zrealizować mnóstwo pięknych ślubów i przyjęć weselnych, spełniającym tym samym marzenia wielu par o wyjątkowym ślubie…

Dziś chcemy Wam pokazać naszą firmę z nieco innej strony. Przygotowaliśmy garść informacji opartych na liczbach, procentach, porównaniach i skrupulatnych wyliczeniach. Kilka wybranych danych chcemy Wam przedstawić w formie statystycznej.

statystyki 5 letnie Nasze realizacje w pigułce

 

Nasze Pary

Nie byłoby naszych realizacji, gdyby nie wyjątkowe pary, z którymi mamy przyjemność pracować każdego roku! Organizujemy śluby i wesela nie tylko dla par z Polski, ale także dla tych, mieszkających za granicą. Organizowaliśmy już wesela dla par:

  • polsko-brytyjskich
  • polsko-niemieckich
  • polsko-francuskich
  • polsko-holenderskich
  • polsko-amerykańskich
  • polsko-wietnamskich
  • mongolsko-polskich
  • i wielu innych…

Ciągle jednak większość naszych Klientów stanowią pary polskie, mieszkające w kraju lub za granicą. Oznacza to, że zawód wedding plannera jest wśród Polaków coraz bardziej popularny, a Polacy coraz chętniej korzystają z naszych usług.

kraina slubow pary polskie vs miedzynarodowe Nasze realizacje w pigułce

Większość naszych Klientów mieszka w Polsce, ale blisko 1/3 to pary mieszkające za granicą, również w USA i Zjednoczonych Emiratach Arabskich:

kraina slubow pary gdzie mieszkaja Nasze realizacje w pigułce

Średnio z każdą z naszych par pracujemy około 8-miu miesięcy, ale w historii naszej firmy mieliśmy już wiele par, z którymi współpracowaliśmy także 2-3 miesiące.

14% naszych realizacji to śluby i wesela zorganizowane w czasie krótszym niż 3 miesiące

Ceremonie ślubne

Blisko 70% naszych Klientów zdecydowało się na ślub kościelny w kościele katolickim, podczas gdy 1/4 z nich podjęła decyzję o ślubie cywilnym. Duży odsetek naszych par marzyło o ślubie cywilnym w plenerze lub innym miejscu poza lokalem USC.

kraina slubow rodzaj slubu Nasze realizacje w pigułce

 

Przyjęcia weselne

W ciągu 5 lat istnienia firmy, zorganizowaliśmy mnóstwo zarówno małych, jak i dużych przyjęć weselnych. Zdecydowana większość naszych realizacji to wesela dla 100 i większej liczby gości. 20% dużych przyjęć weselnych odbyła się w plenerze, pod eleganckimi namiotami. Niecałe 10% naszych przyjęć odbyło się w kameralnym gronie najbliższej rodziny i przyjaciół Pary Młodej. Mała liczba gości nie oznaczała jednak rezygnacji z imprezowego charakteru przyjęcia. Małe wesela także zawierały część taneczną i obecność muzyki.

kraina slubow liczba gosci Nasze realizacje w pigułce

Na połowie organizowanych przez nas wesel, muzyka do tańca była serwowana przez profesjonalnych DJów-konferansjerów, podczas gdy druga połowa naszych Klientów i ich gości bawiła się przy dźwiękach muzyki na żywo, oferowanej przez najlepsze coverbandy!

kraina slubow muzyka na weselu Nasze realizacje w pigułce

Na większości naszych przyjęć weselnych królowały niskie kompozycje kwiatowe, a jednocześnie ponad 70% naszych kolacji weselnych zostało wyserwowanych do okrągłych stołów. Stoły prostokątne miały zastosowanie w większości na przyjęciach w stylu rustykalnym i folkowym.

31% naszych dotychczasowych realizacji to wesela tematyczne.

Organizowaliśmy wesela w klimacie słonecznej Hiszpanii, toskańskiej winnicy czy urokliwej Holandii. 3 lata temu, dzięki wyjątkowej aranżacji, przenieśliśmy też gości na słoneczne hawaje! Wśród naszych realizacji znalazły się także wesele podróżnicze, morskie, żeglarskie, z motywem zielonego jabłuszka czy nawet niebieskiego roweru :) Wszystkie nasze realizacje były utrzymane w wybranej kolorystyce przewodniej, konsekwentnie powtarzanej od momentu wyboru zaproszeń, poprzez dekoracje, aż do bukietu Panny Młodej czy koloru auta ślubnego.

kraina slubow dekoracje Nasze realizacje w pigułce

I na deser – tort weselny!

Duża większość naszych par wybrała tort weselny w stylu angielskim, najczęściej był on pokryty masą cukrową. Nie zawsze jednak były to torty klasyczne! Nasze realizacje często są bardzo kolorowe i tematyczne, dlatego także torty, które zamawialiśmy dla naszych Młodych par były niejednokrotnie nieco szalone. Zawsze jednak nawiązywały do kolorystyki lub motywu przewodniego całej realizacji. W ostatnich 2 latach zwiększyła się popularność tortów pokrywanych bitą śmietaną, jak również modnych ostatnio cupcakes.

kraina slubow torty Nasze realizacje w pigułce

Jak te statystyki zmieni nadchodzący sezon ślubny 2014?  Czy proporcje poszczególnych zestawień ulegną zmianie? Czy ciągle najbardziej popularne będą torty w stylu angielskim? I jakie wesela tematyczne w tym roku zorganizujemy? Obserwujcie nas uważnie przez cały rok – nie zawiedziemy Waszych oczekiwań :)

No Comments

Leave a Comment


*