Coś niebieskiego – alternatywa dla podwiązki

Współczesne Panny Młode coraz mniejszą wagę przywiązują do tradycji i zakorzenionych od dawna przesądach. Pracując przy organizacji ślubów, coraz częściej widzimy, że Narzeczeni wręcz nie chcą, aby ich ślub czy wesele nawiązywały do tradycji. Czy tyczy się to także zwyczaju, który przywędrował do nas z Zachodu?
Na pewno znacie tę zasadę, aby w dniu ślubu Panna Młoda miała na sobie:

 • Coś starego
 • Coś nowego
 • Coś pożyczonego
 • Coś niebieskiego

Zwyczaj narodził się w Anglii, ale znany jest w wielu kulturach, a w amerykańskich filmach z motywem ślubu jest powtarzany jak mantra. Czy polskie Panny Młode przestrzegają tej „żelaznej” reguły? Czy Wy byłyście lub będziecie jej wierne?
Jeśli nie chcecie wkładać popularnej niebieskiej podwiązki, a chciałybyście wyjść za mąż „w zgodzie z zasadami” ;), to mamy dla Was kilka ciekawych pomysłów. Niebieski akcent nie musi być tak oczywisty, jak nam się wydaje. Jedna z naszych Panien Młodych miała zwiewną, ale przylegającą suknię, pod którą podwiązka wyglądałaby fatalnie. Niestety problem wyszedł na jaw dopiero podczas przygotowań w dniu ślubu, a Panna Młoda bardzo chciała, aby niebieski motyw jednak pozostał. Wtedy szybko wyprułam niebieską wstążkę z woreczka na biżuterię i zawiązałam z niej kokardkę na wewnętrznej stronie sukni ślubnej. Ale powiedzmy sobie szczerze – nie każdy ma przy sobie niebieską wstążkę :)

Dlatego dziś chcemy Wam pokazać, jak można „przemycić” na ślubie coś niebieskiego i jednocześnie dodać sobie oryginalności:

 1. Biżuteria lub jej drobny element
 2. Podeszwa lub wnętrze butów
 3. Halka pod suknią – najlepiej wyglądają kolorowe halki ze sztywnym tiulem, gdy założymy je pod suknie długości midi
 4. Haft z datą ślubu lub Waszymi imionami na wewnętrznej stronie sukni
 5. Drobny element w bukiecie – broszka, wstążka lub jeden niebieski kwiat

Jak Wam się podobają takie pomysły? Wolicie tradycyjną podwiązkę czy jedną z naszych propozycji? Czekamy na Wasze opinie! :)

cos niebieskiego Coś niebieskiego  alternatywa dla podwiązki

cos niebieskiego slub Coś niebieskiego  alternatywa dla podwiązki

Be Sociable, Share!
 • more Coś niebieskiego  alternatywa dla podwiązki

No Comments

Leave a Comment


*