American Wedding w sercu Warszawy – ceremonia

Poniższa relacja swoją premierę miała na łamach magazynu WEDDING.

zaproszenia slubne zloto biel American Wedding w sercu Warszawy  ceremonia

jimmy choo buty slubne przygotowania American Wedding w sercu Warszawy  ceremonia

Julia i Michael – para na stałe mieszkająca w USA, dla której amerykańskie zwyczaje ślubne są tak samo ważne, jak obecność wszystkich najważniejszych osób w tym wyjątkowym dniu. Ta para młodych ludzi musiała stanąć przed skomplikowanym logistycznie zadaniem organizacji wesela w Polsce – kraju, gdzie mieszkają dziadkowie panny młodej nie mogący pozwolić sobie na długą podróż za ocean. Poczułam się zaszczycona, kiedy jednym z pierwszych kroków, jakie podjęli, był kontakt ze mną i chęć nawiązania współpracy. Na ponad rok i sześć miesięcy wcześniej zaczęliśmy przygotowywać wyjątkowe amerykańskie wesele w sercu Warszawy.

Julia to osoba, która ma doskonały gust – dzięki temu szybko zorientowałam się, w jakim kierunku powinna podążać nasza współpraca. Wspólnie z mamą Julii dbałyśmy, aby cały proces organizacyjny przebiegał sprawnie, a efekty zadowalały przyszłych nowożeńców. Wreszcie, po kilkunastu miesiącach pieczołowitych przygotowań, przyszedł Ten Dzień. Data ślubu nie była przypadkowa – 4 lipca, w Święto Niepodległości Stanów Zjednoczonych, Julia i Michael, powiedzieli sobie „Yes, I do.”

Przygotowania miejsca ceremonii trwały już od piątku. Także w piątek odbył się próbny obiad weselny („Rehearsal Dinner”), podczas którego goście mieli okazję się poznać i zintegrować. Nie zabrakło także, tradycyjnych dla kultury amerykańskiej, przemów i toastów.
Sobotni poranek powitał gości pięknym słońcem i zapowiedzią upalnego dnia. W rodzinnym domu Julii, od rana obecne były wszystkie druhny. Przygotowania trwały w spokojnej atmosferze przy lampce szampana i drobnych przekąskach. Michael, razem z drużbami, przygotowywali się w jednym z najlepszych warszawskich hoteli. Bardzo się ucieszyłam, kiedy na kilka dni przed ślubem, Julia i Mike zmienili zdanie w sprawie ich pierwszego spotkania tego dnia. Pierwotnie planowali spotkać się jeszcze w hotelu i tam zrobić krótka sesję zdjęciową, jednak z moją sugestia zdecydowali, że po raz pierwszy spotkają się dopiero podczas ceremonii. Osobiście uważam, że emocje temu towarzyszące są tak piękne i silne, że nie warto rezygnować z tego momentu.

wesele amerykanskie kraina slubow American Wedding w sercu Warszawy  ceremonia

wesele amerykanskie kraina slubow1 American Wedding w sercu Warszawy  ceremonia

slub wyznaniowy kraina slubow palac prymasowski American Wedding w sercu Warszawy  ceremonia

slub wyznaniowy warszawa kraina slubow American Wedding w sercu Warszawy  ceremonia

kwartet smyczkowy slub kraina slubow American Wedding w sercu Warszawy  ceremonia

Ceremonia ślubna miała miejsce w zabytkowych wnętrzach Pałacu Prymasowskiego w Warszawie. Ślubu udzielał Pastor, który doskonale połączył elementy ceremonii katolickiej i żydowskiej, nie podkreślając przewagi pierwszego czy drugiego wyznania, a skupiając się na wartościach uniwersalnych: miłości, dobroci i życiu w zgodzie z własnym sumieniem. Ceremonia była piękna i wzruszająca, już sam jej początek wywołał w gościach wzruszenie… W takty skrupulatnie dobranej muzyki, wygrywanej przez kwartet smyczkowy, cały orszak ślubny pojawiał się we wnętrzu oświetlonym przez ponad setkę świec. Pan Młody został wprowadzony przez swoich Rodziców, wszyscy dziadkowie Pary Młodej także przeszli nawą główną do swoich miejsc. Mali drużbowie i niezwykle urocza druhenka zapowiadali szybkie pojawienie się Panny Młodej. Po przejściu całego zastępu druhen i drużbów, muzyka na chwilę ucichła, aby po chwili wybrzmiały takty przepięknego „What a wonderful world” L.Armstronga. W jednej chwili otworzyły się drzwi, a w nich pojawiła się piękna, aczkolwiek niezwykle zestresowana Julia. Pannie Młodej towarzyszyli rodzice, dla których ta chwila była niezwykle ważna i pełna emocji.

panna mloda bukiet bialy kraina slubow American Wedding w sercu Warszawy  ceremonia

slub wyznaniowy warszawa American Wedding w sercu Warszawy  ceremonia

poduszeczka pod obraczki slub kraina slubow American Wedding w sercu Warszawy  ceremonia

dzieci na slubie warszawa hotel belotto American Wedding w sercu Warszawy  ceremonia

slub palac prymasowski hotel belotto American Wedding w sercu Warszawy  ceremonia

slub wyznaniowy zydowski warszawa kraina slubow American Wedding w sercu Warszawy  ceremonia

Wzruszający początek przyniósł radosny i… głośny koniec! Tuz przed wyjściem Pan Młody, jak tradycja żydowska nakazuje, rozbił butem szkło. Wybrzmiało chóralne „Mazel tov”, co oznacza życzenie pomyślności i szczęścia.

Już 18 marca zapraszamy na część 2. relacji z dużą ilością pięknych zdjęć z przyjęcia!

 

1 Comment

Leave a Comment


*