American Wedding w sercu Warszawy – przyjęcie

Artykuł ukazał się premierowo na łamach magazynu WEDDING.

Czytaj część 1 – Ceremonia.

Po ceremonii był czas na sesję zdjęciową z rodziną, podczas gdy goście popijali już prosecco i oczekiwali możliwości osobistych gratulacji.
Kiedy słońce chyliło się ku zachodowi, wiwatami i oklaskami powitaliśmy Nowożeńców w ogrodzie restauracji Amber Room. Zgodnie z amerykańskim zwyczajem, nie mogło obyć się bez tzw. „cocktail hour” – czasu, kiedy goście popijają szampana i spędzają spokojnie czas na rozmowach i próbowaniu różnorodnych przekąsek, serwowanych przez kelnerów. Na tę okazję Szef Kuchni skomponował zestaw kilkunastu drobnych przekąsek typu finger food – wszystkie wyglądały i smakowały wyśmienicie.

orszak slubny wesele warszawa kraina slubow American Wedding w sercu Warszawy  przyjęcie

Po koktajlu przyszedł czas na oficjalną kolację. Wnętrza restauracji zmieniliśmy na tę okazję w wyjątkowe miejsce, pełne kwiatów, zapachów i światła świec. Ekipa florystyczna stworzyła wyjątkowe kompozycje z samych żywych kwiatów. Świece rozświetlały śnieżnobiałe obrusy, a ściany podkreśliliśmy bursztynowym światłem ledowym. Nigdy nie zapomnę twarzy Julii i Mike’a, gdy jako pierwsi weszli do sali i zobaczyli efekt końcowy… Od początku zostały mi postawione wysokie wymagania (co zresztą uwielbiam!), od początku wiedziałam także, że cały zespół ludzi, których na ten dzień zatrudniłam, będzie musiał wykazać się pod każdym względem. Dlatego też, tak jak zawsze, tak i teraz, dobierałam usługodawców skrupulatnie. Nie mniej jednak, do końca paliła się we mnie iskierka niepewności, czy efekty naszej pracy spodobają się Parze Młodej. To, co usłyszałam, było najwspanialszymi i najpiękniejszymi komplementami, jakie może usłyszeć organizatorka ślubów na temat swojej pracy! Państwo Młodzi byli zachwyceni! Julia stwierdziła, że to przerosło jej wszelkie oczekiwania i wyobrażenia. Mike przyznał, że brakuje mu słów, a to nie jest częste zjawisko w jego przypadku.

winietki place cards kraina slubow American Wedding w sercu Warszawy  przyjęcie

wesele polsko amerykanskie place cards warsaw wedding American Wedding w sercu Warszawy  przyjęcie

wesele amber room kraina slubow American Wedding w sercu Warszawy  przyjęcie

wesele amber room dekoracje kraina slubow American Wedding w sercu Warszawy  przyjęcie

biało zlote wesele kraina slubow amber room American Wedding w sercu Warszawy  przyjęcie

amber room wesele bankiet przyjecie kraina slubow American Wedding w sercu Warszawy  przyjęcie

Po blisko trzech miesiącach, Julia tak wspomina tamten dzień i tamte emocje:„Planując ślub w Warszawie, a będą aż w Nowym Jorku, Michael i ja nie wiedzieliśmy, czego do końca powinniśmy oczekiwać. Mieliśmy wiele różnych pomysłów, ale wiedzieliśmy na pewno, że chcemy pokazać gościom z zagranicy to, co Polska ma najlepsze. Pracowaliśmy z Ewą Wardęga z Krainy Ślubów przez półtora roku, aby wykreować naszą wizję w coś rzeczywistego. Wymagało to kilku spotkań na Skype i niezliczonej liczby maili, które wymieniliśmy. Ważnym było dla nas stworzenie magicznego dnia wypełnionego nieprzemijającą elegancją, stąd wybór lokalizacji naszego wydarzenia był oczywisty. Przekroczenie progu sali restauracyjnej wypełnionej kwiatami, było wszystkim o czym mogłam zamarzyć jako panna młoda. Poziom pracy i dbałość o detale w każdym aspekcie naszego ślubu była czymś, czego nie dokonałabym sama, szczególnie będąc tak daleko. Dlatego tak kluczowym był dla mnie idealny zespół ludzi, rozpoczynając od planowania, poprzez Dekoracje, kończąc na stworzeniu menu. Kiedy wracamy wspomnieniami do tego dnia, wiemy, że ślub w Polsce był najlepszą decyzją. Dla Amerykanów Polska nie jest popularnym krajem na śluby wyjazdowe. Cieszymy się, że nasi goście w pełni poczuli uroczysty charakter naszego ślubu i spędzili piękny czas.”

amber room przyjecie kraina slubow American Wedding w sercu Warszawy  przyjęcie

strefa chillot wesele kraina slubow American Wedding w sercu Warszawy  przyjęcie

chillout area wesele strefa chillout American Wedding w sercu Warszawy  przyjęcie

pokaz zwijania cygar na weselu kraina slubow American Wedding w sercu Warszawy  przyjęcie

candy bar wesele kraina slubow American Wedding w sercu Warszawy  przyjęcie

Po kolacji nadszedł w końcu czas na zabawę. Część taneczną otworzyły trzy tańce: pierwszy taniec Pary Młodej, taniec Panny Młodej z Ojcem oraz taniec Pana Młodego z Matką. Po nich, wszyscy goście rozgrzali parkiet do czerwoności. Królowały współczesne hity taneczne. Repertuar daleki był od „weselnego”. W przerwach pomiędzy szaleństwami na parkiecie, goście korzystali z doskonale zaopatrzonego baru, słodkiego i smakowitego candy baru, a prawdziwą atrakcją okazał się profesjonalny pokaz zwijania cygar z możliwością degustacji. Panowie byli wniebowzięci!

prezenty dla gosci guest favours kraina slubow American Wedding w sercu Warszawy  przyjęcie

prezenty dla gosci wesele miedzynarodowe American Wedding w sercu Warszawy  przyjęcie

candy bar love kraina slubow American Wedding w sercu Warszawy  przyjęcie

candy bar wesele kraina slubow slodkosci American Wedding w sercu Warszawy  przyjęcie

chocolate covered oreo candy bar kraina slubow American Wedding w sercu Warszawy  przyjęcie

wesele candy bar slodkosci kraina slubow American Wedding w sercu Warszawy  przyjęcie

tort weselny piwonie kraina slubow American Wedding w sercu Warszawy  przyjęcie

amber room kraina slubow wesele American Wedding w sercu Warszawy  przyjęcie

Po kilku setach scenę przejął niecodzienny duet: saksofon oraz skrzypce elektryczne zawojowały sercami gości. Obydwaj muzycy oraz DJ spisali się na medal, a goście nie schodzili z parkietu dopóki nie zaczęło świtać.
Julia i Mike od początku chcieli połączyć w ciekawy sposób tradycje polskie i amerykańskie. Specjalnie z myślą o amerykańskiej części gości, po północy zostały gościom podane mini burgery jako ukłon dla amerykańskiego Święta Niepodległości, które w Polsce już się kończyło, a na drugiej półkuli obchody dopiero się zaczynały…

6 komentarzy

 • Groch 22 marca 2016 at 19:26

  Bardzo podobają mi się śluby/wesela w stylu amerykańskim – u nas niestety często nie da się takiego zorganizować przez pogodę :/

  Reply
 • Monika 16 listopada 2016 at 21:09

  Dodatki robią wrażenie :)

  Reply
 • Fotografia Ślubna Kraków 29 marca 2017 at 11:48

  Super klimat! Dodatki i oprawa ekstra!

  Reply
 • Adrianna 11 kwietnia 2017 at 19:54

  Bardzo ładna, elegancka papeteria ślubna. Lubię minimalistyczny styl, bez zbędnych dodatków xD

  Reply
 • Wesele Warszawa 4 lipca 2017 at 12:18

  Dekoracja cudowna, widać że wszystko przemyślane i dopasowane na ostatni guzik :)

  Reply
 • Krzysiek Mazurkiewicz fotograf 30 listopada 2017 at 15:10

  Piękny klimat.

  Reply

Leave a Comment


*